همکاری در فروش فایل شاپرفا
فرافایل، مرجع بزرگ خرید و فروش فایل

مقاله مقایسه ارزیابی اقتصادی صادرات گاز از طریق خط لوله و ال ان جی به هند

مقاله مقایسه ارزیابی اقتصادی صادرات گاز از طریق خط لوله و ال ان جی به هند

گاز طبیعی به دلیل خصوصیات ذاتی و به خصوص سازگاری با محیط زیست به یکی از پرمصرف ترین حامل های انرژی تبدیل شده است، به گونه ای که کارشناسان پیش بینی می کنند که این حامل انرژی به سوخت برتر قرن 21 تبدیل خواهد شد. مصرف این فرآورده در صنایع مختلف و کاربردهای تجاری و خانگی و همچنین استفاده از آن به عنوان محصول صادراتی سبب شده است که همواره سئوالات گوناگونی پیش روی کارشناسان قرار گیرد که اختصاص گاز به کدام یک از بخش ها می تواند ارزش افزوده بالاتری را در بر داشته باشد.
همواره تخصیص بهینه منابع محدود در جهت تامین خواسته های نامحدود از مهم ترین اهداف اقتصادی محسوب می شوند. گاز طبیعی نیز جزء منابع محدود و پایان پذیری است که قطعا با برداشت کاهش خواهد یافت. از این جهت تخصیص بهینه منابع محدود، عمده ترین هدف بررسی اقتصادی را تشکیل می دهد.
کاربرد گاز طبیعی به عنوان سوخت، محصولی برای صادرات چه از طریق خط لوله و چه از طریق ال ان جی خوراک صنایع پتروشیمیایی و دیگر صنایع باید به گونه ای باشد که حداکثر منافع اقتصادی از قبل این تخصیص حاصل شود.

کلمات کلیدی: صادرات گاز طبیعی، LNG، خط لوله

دانلود فایل

لینک های دانلود

برای نمایش فرم گزارش خرابی لینک، لطفا افزونه Report Content را فعال کنید.

مشخصات

نظرات

تمامی حقوق این سایت متعلق به 20 فایل می باشد و هرگونه کپی برداری از مطالب فقط با ذکر منبع امکان پذیر است . این سایت تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد• طراحی سایت: آریا وردپرس